Moti të  dielën në Kosovë

Të  dielën në Kosovë do të mbajë mot me ngritje të temperaturave, i ndryshueshëm por pa reshje, sipas një njoftimi të Institutit Hidro-Meteorologjik të Kosovës /IHMK/, përcjell Kabllogrami.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë