Në Kosovë pensionet rriten retroaktivisht nga janari 2019

Qeveria e Republikës së Kosovës në mbledhjen e rradhës ka miratuar propozim-vendimin për rritjen e pensioneve, raporton televizioni KTV.

Në sqarimin e tij në mbledhjen e Qeverisë, ministri i Financave, Bedri Hamza, ka thënë se pensionet bazike do të rriten për 20 për qind, kontributdhënëse për 15 për qind dhe pensionet e parakohshme për Trepçën në vlerë 20 për qind.

Pensionet me rritje do të merren retroaktivisht nga janari 2019. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë