Për LVV-në e AAK-në Specialja e dëmton Kosovën, e sipas LDK-së, ajo e pastron UÇK-në

Në ditën kur në Hagë ka nisur intervistimi i parë nga Gjykata Speciale, në Kosovë vazhdon të kundërshtohet ajo. Aleanca për Ardhmëninë e Kosovës, e cila votoi kundër kësaj gjykate, sa ishte në opozitë, fillimin e punës së kësaj gjykate e cilëson si tejet të dëmshme për vendin.

Veç largimit të investitorëve të huaj, sipas zyrtarë të AAK -së Specialja do ta dëmtojë edhe luftën e drejtë dhe të pastër të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, raporton KTV.

Për Lëvizjen Vetëvendosje, e cila po ashtu është kundër Speciales, njeriu i parë dhe i vetëm, i cili do të duhej të nisej për në Hagë është presidenti i vendit Hashim Thaçi.

Partia e Isa Mustafës, Lidhja Demokratike e Kosovës Specialen e sheh si pastrim të së kaluarës së luftës së UÇK-së.

LDK-ja e ka votuar në vitin 2015 dhe e ka penguar shfuqizimin e Speciales në dhjetor të vitit 2017. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë