Policia e Kosovës përgënjeshtron spekulimet e Beogradit: Në veri situata e qetë

Policia e Kosovës ka përgënjeshtruar spekulimet e medieve të Beogradit për situatën e sotme në veri, të cilat pretendonin se ka eskaluar situata dhe se autoritetet kosovare po ushtrojnë presion ndaj popullatës lokale serbe.

Në një bisedë për portalin KoSSev, zëdhënësi i Policisë së Kosovës Baki Kelani ka thënë se “situata është normale, se nuk ka ndonjë gjë konkrete dhe se Policia e Kosovës po punon në pengimin e krimit të organizuar dhe po ndërmerr aksione në bazë të detyrave dhe obligimeve të veta”.

Edhe zëvendëskomandanti i Policisë së Kosovës për rajonin veri i Besim Hoti i ka thënë këtij portali se komunikacioni në veri po zhvillohet normalisht. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë