Kosovë – Bullgari – shiten rreth 11 mijë bileta për një orë

Rreth 11 mijë bileta janë shitur brenda një ore për ndeshjen ndërmjet, Kosovës dhe Bullgarisë.

Lajmin për mediat e ka konfirmuar Diturie Hoxha, zyrtare për media në Federatën e futbollit të Kosovës. Ajo ka thënë se këto të dhëna i kanë marr nga kompania që po e bënë shitjen e biletave online.

Kosovë – Bullgari, luhet me 25 mars në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Kapaciteti i stadiumit “Fadil Vokrri” është 13,500 ulëse dhe ashtu si në Ligën e Kombeve, djelmoshat e Kosovës do të kenë përkrahje të jashtëzakonshme nga “Dardanët” edhe në kualifikueset për “Euro 2020”.

I stërmbushur stadiumi “Fadil Vokrri” pritet të jetë edhe për miqësoren e 21 marsit me Danimarkën. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë