Prej nesёr nё Shkup nis java e filmit kosovar (19 – 24 dhjetor)

Shfaqja e filmave do të fillojë më 19 dhjetor, e mërkurë, në ora 20:00, me filmin “Babai” me regji dhe me skenar të Visar Morinës, me aktorë: Val Moloku, Astrit Kabashi dhe Adriana Matoshi, transmeton Kabllogrami

Ditën e dytë, më 20 dhjetor, me fillim prej orës 20:00, shfaqet filmi “Heroi”, me regji dhe me skenar të Luan Kryeziut. Rolet i interpretojnë: Arben Bajraktaraj, Adriana Morina, Çun Lajçi, Salahudin Bilal, Enver Petrovci dhe Xhemi Aga.

Më 21 dhjetor, e premte, me fillim prej ora 20:00, në program është filmi “Tri dritare dhe një varje”, në regji të Isa Qosjes dhe me skenar të Zymber Kelmendit, me aktorët: Irena Cahani, Luan Jaha dhe Donat Qosja.

Ditën e katërt, më 22 dhjetor, me fillim prej ora 20:00, do të shfaqet filmi “T’padashtun” në regji dhe me skenar të Edon Rizvanollit. Luajnë:  Adriana Matoshi, Jason de Ridder dhe Niki Verkaar.

Më 23 dhjetor, e diel, me fillim prej ora 19:00, manifestimi vazhdon me filmin “Shtëpi e ëmbla shtëpi”, në regji të Faton Bajraktarit, me skenar të Zymber Kelmendit dhe me aktorët: Donat Qosja, Arta Muçaj, Shkumbin Istrefi, Lea Qosja, Susan Mustafov dhe Albin Bajraktari.

Ditën e fundit të Javës së filmit kosovar, më 24 dhjetor, e hënë, me fillim prej orës 21:00, do të shfaqet filmi “Eho”, në regji dhe me skenar të Dren Zherkës. Rolet në këtë film i interpretojnë Klara Hofels dhe Selman Jusufi.

Kinoteka e Maqedonisë ka njoftuar se për filmat e shfaqur do të ketë përkthim në gjuhën maqedonase. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë