Presidenti Meta dekreton Besa Shahinin si Ministre të Arsimit

Mbrëmjen e sotme Presidenti Meta dekretoi emërimin e Besa Shahinit, si Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, transmeton Kabllogrami.

Kreu i shtetit ka dekretuar 4 ministrat e rinj, ndërsa nuk ka ende një vendim për Gent Cakajn, i propozuar për ministër të Evropës dhe Punët e Jashtme.

U dekretuan:
1-Belinda Balluku, Ministre E Infrastrukturës Dhe Energjisë.
2- Anila Denaj, Ministre E Financave Dhe Ekonomisë
3- Besa Shahini, Ministre E Arsimit, Sportit Dhe Rinisë
4- Elva Margariti, Ministre E Kulturës

Besa Shahini nga Kosova dekretohet Ministre e Arsimit në Shqipëri

Meta nuk ka dekretuar ende shkarkimin nga detyra të ministrit Ditmir Bushati.

Nga Kavaja sot Ilir Meta ka deklaruar se për rastin e Bushatit gjithçka do të varet nga përgjigjja që do të japin institucionet në lidhje me informacionin e kërkuar. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë