“Taksa bëri që Serbia ta harroj asociacionin dhe Ushtrinë e Kosovës”

Kryetari i partisë Serbia e bashkuar Dragan Markoviq Palma thotë se problemin e Kosovës duhet zgjedhur urgjentisht. Në kundërtën, ka deklaruar ai, përcjell agjencia e lajmeve tanjug, do të paraqiten kërkesa të reja rreth saj dhe ka shtuar se opozita në vend se çështjen e Kosovës, problem kryesor e sheh çështjen e medieve në Serbi, përcjell Kabllogrami.

“Kur bëhet fjalë për zgjidhjen e problemeve me Kosovën, ne gjithmonë fokusohemi në një problem tjetër të ri duke harruar të vjetrin. Më nuk po përmendet Asociacioni i Komunave serbe, madje as formimi i Ushtrisë së Kosovës. Tani në rendin e ditës janë taksat dhe natyrisht se ky është problem i madh. Çështja e Kosovës duhet të zgjidhet me kompromis dhe nëse nuk e zgjidhim brenda disa muajve, sërish SHBA-ja dhe 5 -6 vende të Bashkimit Evropian të do të pajtohen me shqiptarët e Kosovës për kërkesa të reja”, ka thënë Palma. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë