Receta e ditёs: Pёr 10 minuta biskota me nutella

Kjo është receta më e thjeshtë e përgatitjes së biskotave. Ju duhen vetëm 3 përbërës lehtësisht të gjendshëm në kuzhinën tuaj.

Përbërësit:

180 gr nutella

1 vezë

150 gr miell

Të gjithë përbërësit i derdhim në një enë, i përziejmë mirë.

Pas pёrzierjes deri sa tё krijohet njё masё homogjene, do ta përfitojmë një brumë të butë .

Lyeni duart me vaj pastaj merrni nga brumi dhe formoni 16  biskota.

Në mes tё brumit tё çdo njёrёs nga brumi i biskotave i shtypim biskotat dhe i rendisim në tepsi, dhe i vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 10 minuta.

Biskotave  pas pjekjes tek vendi i shtypur ia vendosni nga pak nutellë tё mbetur nga qelqurina qё mbanё nutellёn dhe mundёsisht pak sheqer pluhur. /©kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë