Serwer ‘kungj’ Thaçit: Fto edhe miqtë që e quajnë të keqe idenë tënde të kufirit

“Herën tjetër fto edhe miqtë që mendojnë se propozimi yt për territore është ide e keqe”, ka thumbuar Serweri presidentin Thaçi, duke e aluduar kështu me kritikë, që s’është mirë të punosh krye në vete, aq më tepër kundër popullit, lider i të cilit je, shkruan Kabllogrami.

Njohësi i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer ka thumbuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi kur kishte njoftuar se do të fliste para një audience të specialistëve të rajonit në “Council of Foreign Relation” në Washington.

“Do të flas në CFR për angazhimet për të arritur marrëveshje paqësore mes Kosovës dhe Serbisë që do t’ia sigurojë Kosovës ulësen në OKB dhe do të konfirmojë me kohë anëtarësinë në NATO dhe familjen e aleatëve të BE-së”, ka shkruar Thaçi në gjuhën angleze në Twitter, përcjell Koha.net.

Këtij njoftimi i është përgjigjur Serwer duke i thënë që herën tjetër ta thërrasë mikun që ia quan të keqe idenë e shkëmbimit të territoreve.

“Herën tjetër fto edhe miqtë që mendojnë se propozimi yt për territore është ide e keqe” , ka thumbuar Serweri presidentin Thaçi, duke e aluduar kështu me kritikë, që s’është mirë të punosh krye në vete, aq më tepër kundër popullit, lider i të cilit je. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë