SHBA përgëzon Ramën për largimin e ambasadorit iranian

Këshilltari për siguri i Presidentit Trump, John Bolton ka njoftuar përmes rrjetit social Twitter se Shqipëria e ka përzënë ambasadorin e Iranit në Tiranë. Për këtë gjest SHBA-të kanë lavdëruar Edi Ramën, transmeton Kabllogrami

“Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama sapo e përzuri ambasadorin iranian, duke i dhënë sinjal liderëve të Iranit se përkrahja e tyre për terrorizmin nuk do të tolerohet. Ne qëndrojmë bashkë me Kryeministrin Rama dhe popullin shqiptar që kundërshtojnë sjelljen e pamatur në Evropë dhe në gjithë globin”, ka shkruar Bolton në Twitter. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë