Shpërthen Ronaldo – e nis vitin e ri me het trik

Në ndeshjen e xhiros së 18-të të serie A në Itali, Juventusi e ka mposhtur 4-0 Cagliarin, derisa Cristiano Ronaldo ka realizuar het-trik, transmeton gazeta online Kabllogrami.

Si duket Cristiano Ronaldo e ka nisur mbarë vitin 2020. Portugezi ka kompletuar het-trikun e parë për vitin 2020 kundër Cagliarit, sfidë në të cilën Juve mori pikët e plota duke triumfuar 4-0.

Të gjithë golat juve i shënoi në pjesën e dytë.

Ronaldo zhbllokoi rezultatin në minutën e 49-të, para se të shënojë për 2-0 në atë të 67-të.

Gonzalo Higuain e gjeti golin për 3-0 në minutën e 81-të, vetëm pak minuta pasi ishte inkuadruar në lojë, derisa për rezultatin përfundimtar 4-0 dhe për të kompletuar het-trikun, vetëm një minutë më vonë shënoi Cristiano Ronaldo, në minutën e 82-të, duke dhënë sinjale se 2020 mund të jetë viti i tij.

Pas kësaj fitore, Juve ka shkuar në kuotën e 45 pikëve e vetme në krye të Serie A dhe do të presë se çfarë do të bëjë sonte rivali, Interi, që nga ora 20:45 përballet me Napolin. Interi aktualisht pas përfundimit të pjesës së parë është duke udhëhequr ndaj Napolit me rezultat 1:2, me dy gola të Romelu Lukaku (min.14 dhe 33), derisa për Napolin ka shënuar Milik në min. e 39. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë