Sot në Kosovë mot me diell, e me vranësira vende vende  

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot ditë e diel, do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.

Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius.

Shtypja atmosferik do të shënoj ngritje graduale. Indeksi UV mbetet i lartë.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1-9m/s. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë