Basketboll: Kosova në çerekun e fundit humb nga Luksemburgu

Në kuadër të parakualifikimeve për “Eurobasket 2021”, përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, ka pësuar nga Luksemburgu me rezultat 88:80.

Basketbollistët e Kosovës kanë treguar një ndeshje të mirë, megjithatë, çereku i fundit ishte fatal. Rezultatet e çerekëve ishin këto: 23:21, 24:25, 19:18 dhe 22:16, njofton Federata e Basketbollit të Kosovës.

Dardan Berisha ka shënuar 23 pikë, derisa Divine Myles shtoi 19. Pikë dyfshirore shënuan edhe Mikaile Tmusiq 16 dhe Drilon Hajrizi 11.

Gjithashtu, në grupin e Kosovës për këto parakualifikime është edhe Britania e Madhe.

Të mërkurën e ardhshme, Dardanët do ta presin Britaninë e Madhe në Mitrovicë, dhe ende asgjë nuk ka përfunduar sa i përket çështjes së kualifikimit tutje. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë