Sot ora e parë e mësimit i kushtohet pёrkujtimit pёr ish presidentin amerikan George Bush dhe raporteve Kosovë – SHBA

Në shenjë respekti, mirënjohje dhe vlerësimi për veprimtarinë politike të ish presidentit amerikan, z. George Bush i vjetri, dhe në funksion të fuqizimit të raporteve mes shtetit të Kosovës dhe SHBA-sё, Ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi, ka vendosur që sot në orën e parë të mësimit në të gjitha shkollat e Kosovës të mësohet për raportet Kosovë – Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton Kabllogrami

Vendimin e ministrit mund ta lexoni mё poshtё:

Vendimi i ministrit:

“Të dashur qytetarë, nxënës e mësimdhënës,

Në shenjë respekti, mirënjohje dhe vlerësimi për veprimtarinë politike të ish presidentit amerikan , z. George H.W Bush, në funksion të fuqizimit të raporteve mes shtetit të Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, si dhe përkushtimit të tij për faktorizimin e çështjes së Kosovës në momente të rëndësishme historike, kam marrë vendim që të mërkurën, më 5 dhjetor 2018, të gjitha institucionet e arsimit para universitar, orën e parë të mësimit t’ia kushtojnë raporteve të mira historike në mes Kosovës dhe SHBA-ve, në kuadër të mbështetjes së vazhdueshme që i është dhënë vendit tonë gjatë procesit të çlirimit, pavarësimit dhe shtet ndërtimit” thuhet nё vendim tё ministrit. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë