Ushtria amerikane ka kërkuar falje për një postim në Twitter

Komanda Strategjike e Shteteve të Bashkuara tё Amerikёs, e cila mbikëqyr arsenalin bërthamor të Amerikës, kërkoi falje për një postim në Twitter, me të cilin tha se është e gatshme “të hedhë diçka shumë, shumë më të madhe se sa topi që bie në natën e Vitit të Ri në Times Square të New Yorkut”.

Mesazhi, i postuar natën e Vitit të Ri, u shoqërua me një video që tregonte një bombardues B-2 duke hedhur armë, transmeton koha.net.

Komanda Strategjike më vonë e fshiu postimin, duke thënë se personi qё lёshoi postimin ka pasur “shije të dobët” dhe e ka zëvendësuar me kërkimfalje. Por nuk tregoi se mos rastёsisht ka qenё postim i hakuar nga personat e tretё jashtё tyre.

“Ne jemi të përkushtuar për sigurinë e Amerikës dhe të aleatëve”, tha Komanda Strategjike.

Në sheshin e Nju Jorkut çdo vit hidhet një top nga një rrokaqiell për të shënuar fillimin e vitit të ri. Tradita ka nisur qysh në vitin 1907. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë