Të gjithë fituesit e çmimeve në ‘Këngën Magjike’

Ёshtё mbyllur edhe edicioni i 20 të i “Këngës Magjike 2018”, e ku pёrveç fituesit tё çmimit kryesor qё ishte Flori Mumajesi me këngën “Plas”, u ndanё edhe çmime tjera, shkruan Kabllogrami

Siç kemi raportuar menjёherё pas ndarjes sё çmimit kryesor, me çmim tё dytё nё ‘Kёnga Magjike’ u nderuan Aurela Gaçe me Eli Farën, ndërsa çmimi i tretё shkoi pёr Fifin dhe Mc Kreshën.

Derisa, çmimet e tjera qё u ndanё pёr permormuesit e edicionit tё njёzetё tё “Kёnga Magjike” janё kёto:

Siç thamё, çmimi kryesor i festivalit i takoi – Flori Mumajesit

Vokali më i bukur femëror – Venera Lumani

Grupi më i mirë – Revolt Klan

Çmimi i Televizionit Klan – Klajdi Haruni

Çmimi për artistin/en më të mirë – Wendi Mancaku

Çmimi ‘Çesk Zadeja’ – Erik Lloshi

Kënga stil – Rovena Dilo dhe Onati

Dueti më i mirë – Flori Nazifi dhe Inis Neziri

Artisti/ja më i mirë në web – Fifi dhe MC Kresha

Çmimi Euro Trend – Manuel Moscati dhe Matteo Becucci

Çmimi i produksionit Jon Music – Kejsi Tola

Çmimi i kritikës – Rozana Radi

Vokali më i mirë mashkullor – Mentor Haziri

Çmimi i RTV21 – Ardit Çuni dhe Daniela Toçi

Çmimi ‘Magjia e parë’ – Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama

Çmimi ‘Best to invest’ – Krusita

Çmimi EtnoTrend – Artiola Toska dhe Bruno

Performanca më e mirë – Ronela Hajati

Çmimi i Interpretimit – Era Rusi

Balada më e mirë – Flori Mumajesi

Dhe Kënga hit – Aurela Gaçe dhe Eli Fara. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë