Thaçi flet për takimin e sotëm me Vuçiqin në Kёshillin e Sigurimit tё OKB-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili do të marrë pjesë sot në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së, tё thirrur nga Rusia e Serbia, e ku do të flitet për transformimin e FSK-së nё Ushtri tё Kosovёs, tha se kjo forcë nuk duhet të frikësojë askënd, raporton Kabllogrami

“Do të marr pjesë në një takim urgjent të thirrur për Kosovën. E vërteta duhet të thuhet, transformimi i Forcave të Sigurisë së Kosovës nuk është një arsye për t’u frikësuar, por për të festuar. Përkushtimi i Kosovës është të kemi institucione multietnike. Fokusi ynë është tani në dialog dhe për ulësen e Kosovë në OKB”, ka thёnё Thaçi në Twitter. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë