Thaçi ftohet nё Londёr nga Robert Cooper pёr tё ‘ardhmen e Kosovёs’

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do të jetë i pranishëm në shkollën e famshme britanike LSE, si mysafir i Robert Cooper, njërit prej avokuesёve të ndarjes së Kosovës, i cili prej involvimit tё tij nё procesin negociator si kёshilltar i Catherine Ashton tё BE-sё, kishte lёnё pёrshtypjen e animit pro Serbisё, bёn tё ditur Kabllogrami

Ky diskutim do të organizohet me 5 dhjetor të vitit 2018 dhe to të fillojë në orën 18:00, shkruan Gazeta Express, pёrcjell Kabllogrami.

“Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të flas rreth të ardhmes së Kosovës, për të ardhmen e dialogut Beograd-Prishtinë, dhe perspektivën Evropiane të vendit të tij, si dhe gjithashtu do të analizojë rëndësinë strategjike të Ballkanit Perëndimor”, thuhet në njoftimin e London School of Economics.

Kjo bisedë do të zhvillohet ndërmjet Thaçit dhe ish ndërmjetësuesit të dialogut Kosovë-Serbi, Sir Robert Cooper, qё njihet për qëndimin e tij pro ndarjes sё Kosovёs, qё nёnkupton marrjen e anёs pro interesave serbe nё raport me Kosovёn./©kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë