Trump i shkruan edhe Vuçiqit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka pranuar letër nga presidenti amerikan Donald Trump, të ngjashme me atë që sot e ka publikuar presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, shkruan lajmi.net, transmeton Kabllogrami

Këtë e kanë konfirmuar edhe nga kabineti i presidentit serb.

Lajmin e publikoi Politico.eu duke theksuar se në Trumpi në letër shkruan për mundësinë që Thaçi dhe Vuçiq të takohen në Shtëpinë e Bardhë në rast të arritjes së marrëveshjes.

“Vuçiq ka pranuar letër të ngjashme nga Trumpi” citohet të ketë thënë këshilltari i Vuçiqit për media.

“Ne jemi të gatshëm që t’ ju ndihmojmë në përpjekjet tuaja për të arritur një marrëveshje, e cila reflekton në mënyrë të balancuar interesat e Kosovës dhe të Serbisë. Një marrëveshje e tillë është e arritshme. Unë pres që në Shtëpinë e Bardhë t’ju mirëpres Ju dhe Presidentin Aleksander Vuçiç, për të festuar atë që do jetë një marrëveshje historike’, thuhet në letrën e Trumpit për Thaçin. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë