Trumpi përplas tavolinën, ndërpret takimin me Demokratët

Presidenti amerikan, Donald Trump e ka ndërprerë në gjysmë një takim me liderët demokratë të Kongresit, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer.

“Ishte humbje e kohës. I pyeta çka do të ndodhë pas 30 ditësh, nëse e hapim qeverinë, nëse ata do të miratonin buxhetin për murin me Meksikën. Nancy më tha JO. Unë i thashë: Tung, tung, asgjë tjetër nuk funksionon”, ka shkruar Trump në Twitter, transmeton KTV.

Pas takimit, Demokratët thanë se presidenti u shfaq i mllefosur dhe e përplasi tavolinën disa herë.

Demokratët, që tani kontrollojnë Dhomën e Përfaqësueseve, kanë thënë se nuk do të votojnë buxhetin 5 miliardësh për murin me Meksikën. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë