Futboll U21: Kosova sot në ‘Fadil Vokrri’ e pret Turqinë me synim fitoren

E frymëzuar nga fitorja e mbrëmshme e përfaqësueses A në udhëtim te Bullgaria, përfaqësuesja U-21 e Kosovës në futboll synon suksesin në ndeshjen e rradhës që e luan në shtëpi kundër Turqisë U-21, ndeshje e cila po vlerësohet shumë më e vështirë, por jo e pamundur që të arrihet deri te fitorja, shkruan Kabllogrami.

U-21 e Kosovës të enjten fitoi 4:0 ndaj Andorrës në Andorra la Vella, në ndeshjen e parë të eliminatoreve për Euro 2021. Tani të përzgjedhurit e Rafet Prekazit luajnë në shtëpi ndaj Turqisë. Ndeshja Kosovë – Turqi zhvillohet të martën (sot) nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Turqia të premten u ndal në barazim 2:2 nga Shqipëria në Stamboll, ndërsa ndaj Shqipërisë kishte fituar 2:1 në Elbasan në muajin mars.

Ndërkohë, lojtarët e U-21 të Kosovës me fitoren e thellë në Andorrë vazhduan me paraqitje të mira. Në eliminatoret e kaluara, Kosova U-21 është vlerësuar për paraqitjet dhe për pikët e fituara në një grup shumë të fortë. Tash për Shpresat po luan një gjeneratë thuajse plotësisht e re por shumë e talentuar dhe Prekazi ka besim te lojtarët e përzgjedhur. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë