Mot me diell sot në tërë Kosovën

Sipas një njoftimi të Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) thuhet se sot më 11 Qershor 2019, ditë e martë, do të mbajë mot me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-28 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes.

Nuk na mbetet gjë tjetër pos t’u urojmë qytetarëve të Kosovës dhe atyre të huaj që gjenden në Kosovë, që ta shijojnë në mënyrën më të mirë të mundshme këtë ditë të bukur të qeshorit. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë