Albini: Thaçi ka rënë në kurthin e dinakërisë së vet

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka thënë për rivalin e tij politik, ish kryetarin e PDK-së, Hashim Thaҫin, i cili aktualisht mbanë detyrën e presidentit të Republikës së Kosovës, se ai i takon të shkuarës dhe nuk ka kurrëfarë të ardhme politike.

“Besoj që bëhet fjalë për një figurë politike e cila është e magjepsur me dinakërinë e vetës dhe unë mendoj që ky është kurthi që ia ka ngritur vetes e në të cilin tashmë ka rënë, pra, besoj që nuk i përket të ardhmes politike të Kosovës, por, gjithsesi i përket të shkuarës”, tha Kurti në emisionin televiziv të gazetës inFokus, n’Konak. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë