Disa nga aktivitetet kulturore që do të mbahen sot në Kosovë

Mbahet punëtori kreative dhe me instilacione dhe hapet atelie e piktorëve dhe skulptorëve në “Etnofest” (Kompleksi i Etnofest, ora 10:30)

Në kuadër të aktivitetit “Ditët e filmit në kujtim të Faruk Begollit” shfaqet filmi “Proka”. (Kinemaja “Cineplexx”, ora 20:00)

Mbahet ceremonia e shpërndarjes se çmimeve të “Etnofest” (Amfiteatri i Etnofest, ora: 20:00)

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë