Arsenal fiton ndaj Tottenhamit në derbin e Londrёs

Arsenali ka arritur tё shёnojё njё fitore tё vёshtirё por tё çmuar ndaj Tottenhamit në kuadёr tё javës sё 14-të të Premierligës angleze, me rezultat 4:2, raporton Kabllogrami

Arsenali kaloi herёt nё epёrsi. Kur po zhvillohej minuta e dhjetё sulmuesi Aubameyang shёnoi nga penaltia. Mirёpo Tottenhami me dy gola tё shpejtё nё minutёn e 30 dhe 34 nga Dier dhe Kane nga penaltia arriti tё del nё epёrsi me 2:1, rezultat me tё cilin pёrfundoi pjesa e parё.

Me tё nisur pjesa e dytё, Arsenali filloi vrullshёm dhe nё minutёn 56 Aubameyang shёnoi sёrish pёr tё barazuar rezultatin. Nё minutёn e 74 shёnon Lacazette dhe nё tё 77 Torreira, qё tё dy pёr Arsenalin, pёr rezultatin pёrfundimtar tё takimit 4:2, raporton Kabllogrami.

Tashmё Arsenali dhe Tottenham kanё nga 30 pikё nё tabelё, nё vendin 4 dhe 5.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, Pierre Emerick-Aubameyang, që mori notën 9.3. Performancë të mirë kishin edhe shqiptarёt Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi te Arsenali duke marr notat, 7.3, respektivisht, 7.2. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë