Haradinaj: Nëse bie Qeveria bie edhe Thaçi me Veselin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk do të tërhiqet nga qëndrimi për mos-ndryshim kufijsh dhe për taksën ndaj Serbisë, edhe nëse kjo do t’i kushtojё me rrëzimin e qeverisë që ai udhëheq.

Në një intervistë për Interaktiv në KTV, Haradinaj ka thënë se Kosovën e 17 shkurtit 2008, nuk mund ta zhbëjë askush dhe as presidenti, transmeton gazetaexpress.

Nëse largohet ai nga posti, tha se do t’i marrë me vete edhe Hashim Thaçin e Kadri Veselin.

Haradinaj vazhdon tё rezistojё ndaj idesё pёr ‘korrigjim tё kufijve’ qё po shfaqet tashmё si konspiracion ndёrkombёtar kundёr Kosovёs nё favor tё interesave sёrbo-mёdha, tё cilin konspiracion pёr habinё e tё gjithёve po e pёrkrah si “ide tё tij” edhe presidenti nё detyrё i Kosovёs. Kryeministri vazhdon tё besojё se ndryshimi i kufijve bëhet vetëm me luftë. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë