Moti nesër në Kosovë, kryesisht i vranët me intervale me diell

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me intervale me diell.

“Nëpër ultësira parashihet të ketë mjegull. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius. Shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. /©Kabllogrami/

Grafikoni i motit për tetë komunat më të mëdha të Kosovës:

Prishtinë -4 4
Pejë -3 4
Prizren -3 5
Podujevë -5 3
Ferizaj -5 3
Gjilan -4 4
Gjakovë -3 5
Mitrovicë -4 3
Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë