Shfletimi i Kategorisë

Letërsi

10 librat më të mirë shqip për vitin 2018

Ёshtё fundi i vitit dhe çdo gjёje i bёhet njё rekapitulim pёr fund tё vitit. MapoLetrare ka realizuar njё Anketё për të përzgjedhur 10 librat më të mirë shqip që janë botuar përgjatë këtij viti dhe kёsaj ankete i janë bashkangjitur disa…

10 libra të letërsisë shqipe që duhen lexuar

Shkrimtari e Akademiku Mehmet Kraja kohë më parë kishte propozuar 10 vepra kulmore të letërsisë shqipe që s’bën pa i lexuar, duke nisur me “Rapsodi të një poeme arbëreshe” të Jeronim De Radës, të cilën e quan ‘një vepër pertej artit’,…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë