Derbi i madh anglez, Liverpool – Arsenal është kryefjala e fundjavës në Premierligë

Premierliga vazhdon të sjellë ndeshje të mëdha. Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së tretë të kampionatit anglez të futbollit. Derbi i Premierligës dhe i krejt Evropës do të jetë ai në mes të Liverpoolit dhe Arsenalit, i cili do të zhvillohet të shtunën në Anfield me fillim në ora 18:30, bën të ditur Gazeta Online Kabllogrami.

Kampioni aktual i Evropës do ta kërkojë fitoren në shtëpi, kurse mysafirët nga Londra do të tentojnë ta vazhdojnë formën e mirë të shfaqur në fillim të sezonit.

Ndërkohë, kampioni aktual, Manchester City do ta vizitojë Bournemouthin, kurse nënkampioni evropian, Tottenhamluan në shtëpi me Newcastlen.

E Manchester United që luan në Old Traford është i favorizuar për fitore në duel me Crystal Palace.

Ndeshjet kryesore të Premierligës angleze për territorin e Kosovës edhe këtë javë do t’i transmetojë platforma televizive ‘ipko’ përmes kanaleve të SS Kosova.

Premierliga – Java e tretë

SSK1 E premte 21:00 AstonVilla – Everton 2:0

SSK1 E shtunë13:30 Norwich – Chelsea

E shtunë 16:00 Brighton – Southampton

SSK1 E shtunë 16:00 Manchester United – Crystal Palace

E shtunë 16:00 SheffieldUtd – Leicester

E shtunë 16:00 Watford – West Ham

SSK1 E shtunë 18:30 Liverpool – Arsenal

SSK1 E diel 15:00 Bournemouth – Manchester City

SSK1 E diel 17:30 Tottenham – Newcastle

E diel 17:30 Wolverhampton – Burnley

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë