Moti sot në Kosovë

Në Territorin e Republikës së Kosovës sot do të mbajë mot me diell dhe kryesisht i qetë.

Këto parashikime i sjellë Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës i cili përmes një komunikate njofton se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe kryesisht i qetë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja e lehtë deri mesatare. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë