Dorëzohet i dyshuari kryesor për vrasjen e djeshme në Prishtinë

Organet e policisë që nga momenti kur ka ndodhur vrasja kanë bastisur gjashtë lokacione për të lokalizuar/arrestuar të dyshuarin, dhe si duket ky intensitet i lartë i veprimeve policore duke ngushtuar rrethin për dorasin e mundshëm, ka bërë që sot në mëngjes i dyshuari kryesor për këtë rast, B. Sh mashkull 26 vjeç, të vetë-dorëzohet në stacion policor.

“I njëjti ka dorëzuar edhe një armë zjarri /revole/ e cila dyshohet të jetë përdorur në rastin në fjalë”, bën me dije Policia e Kosovës.

Po ashtu nga ana e policisë është konfiskuar për ekzaminim edhe një veturë e tipit CITROEN.

Aktualisht hetuesit policorë po kryejnë proceduarat e nevojshme policore, ndërkohë që personit të dyshuar i cili po i nënshtrohet procedurave të intervistimit , nga ana e prokurorit i është shqiptuar masa fillestare e ndalimit për 48 orë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë