Kombëtarja e Shqipërisë mposhtet nga Islanda

Pas ndeshjes zhgënjyese të cilën e zhvilloi mbrëmë përfaqësuesja e Kosovës në stadiumin e Podgoricës pa shikues, kundër Malit të Zi duke remizuar, edhe Shqipëria ka lënë përsëri shije të hidhur duke pësuar humbje në udhëtim tek Islanda, në kuadër të kualifikimeve për Evropian.

1 me 0 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm, në favor të Islandës nikoqire.

Golin e vetëm në këtë takim e shënoi Gudmundsson, kur po luhej minuta e 22 e takimit.

Shqipëria nga tri ndeshje në Grupin H ka dy humbje e një fitore, dhe me 3 pikë mban vendin e katërt në grup, derisa Kosova në vendin e tretë ka dy pikë në grupin e saj nga po aq ndeshje, ndërsa ndeshjen e radhës do ta luajë të hënën më 10 qershor si mysafire e Bullgarisë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë