LVV: Pse kanë frikë nga hetimi parlamentar ata që kanë udhëhequr dialogun në të shkuarën?

Lëvizja Vetëvendosje përmes një postimi në faqen e tyre zyrtare në rrjetin social Facebook të cilin e përcjell me një video mesazh nga deputeti Liburn Aliu, ka ngitur pyetjet me qëllim që t’u jepen përgjigje dilemave se pse kanë frikë nga hetimi parlamentar ata që kanë udhëhequr dialogun në të shkuarën?

Më tutje në postimin e LVV-së thuhet që, dialogu nuk mund të vazhdojë, pa u analizuar prej parlamentit e shkuara e tij. “Sot, në 9 korrik, u bë një vit që kur u publikua raporti 30 faqesh i qeverisë për arritjet dhe sfidat e marrëveshjeve e Brukselit. Por ky raport kurrë s’u vendos në agjendë për seancë plenare” thuhet tej në reagimin e LVV-së.

Në vijim mund ta ndiqni video mesazhin lidhur me këtë ҫështjee LVV-së me protagonist Liburn Aliun:

Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë