Ministria e Infrastrukturës dhe Komuna e Prishtinës intensifikojnë bashkpunimin

Është nënshkruar marrëveshje bashkpunimi ndërmjet Komunës së Prishtinës dhe Ministrisë së Infrastrukturës për projektin e investimeve të ndryshme në pjesën e rrugëve hyrëse në Prishtinë.

Në një postim në rrjetin social facebook nga ministri në detyrë i infrastrukturës Lumir Abdixhiku thuhet se së bashku me kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmeti kanë nenshkruar Marrëveshje Bashkpunimi për investime që do të transformojnë Hyrjen e Prishtinës. Tutje thuhet në postim, se “përveç rregullimeve të nisura tashë në disa pjesë, do të vazhdohet edhe me gjelbërimin masiv të rrethrrotullimit dhe ndërtimin e dy mbikalimeve për këmbësorë. I pari do të lidhë lagjet në tëdy anët e rrugës. I dyti, më i rëndësishmi, do të jetë edhe simbol hyrjeje në Kryeqytet. Për të do të angazhohen palët me interes, përfshirë dhe Shoqatën e Arkitektëve të Kosovës-për t’i dhënë Kryeqytetit një simbol të ri” shkruan, Abdixhiku.

@Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë