Kishin ardhur për pushime në Kosovë: Mërgimtari 61 vjeçar vret gruan e tij rreth 20 vjet më të re në Prizren

Ka pak ditë që nga Zvicra kishin ardhur për pushime në Kosovë. B.V. 61-vjecar dhe  gruaja e tij tashmë e ndjerë A.V. e cila ishte rreth 20 vite më e re se dorasi. Por problemet e çiftit bënë që 61-vjecari të enjten në mbrëmje t’i marrë jetën me armë zjarri gruas së tij 42-vjecare vetëm pak metra larg shtëpisë së tyre në lagjen ‘Hysni Morina’ të Prizrenit. E gjithë ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth mesnatës.

Sipas njoftimit të Policisë rasti ka ndodhur të martën pas orës 23:00 në rrugën  ‘Hysni Morina’ në Prizren, ku fillimisht është raportuar për plagosje e më pas mjeku ka konstatuar vdekjen e viktimës femër.

Njësitë e hetimeve dhe krim teknika në vendin e ngjarjes kanë gjetur viktimën si dhe 15 gëzhoja të kalibrit 9 mm.

Me vendim të prokurorit është bastisur shtëpia e personit të dyshuar dhe policia ka arritur të gjejë armën e tipit revole ZIG M1, të kalibrit 9 mm si dhe 42 fishekë të kësaj armë.

Dyshohet se me të njëjtën armë i dyshimti ka kryer veprën penale të ‘vrasjes së rëndë’.

“Njoftohet se i dyshimti dhe viktima kanë qenë bashkëshortë. Në këtë rast është ndaluar në afat prej 48 orë personi i dyshimtë B.V i lindur në vitin 1958”, thuhet në njoftim.

Me vendim të prokurorit të shtetit trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për procedura të mëtutjeshme hetimore, ndërkaq me rastin po merren njësitë e hetimeve rajonale në Prizren. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë