Modric: Zidane më tha se një ditë do ta fitoja Topin e Artë

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, ka zbuluar se para tre viteve, ish-trajneri i tij Zinedine Zidane i kishte thёnё se një ditë ka mundёsi tё mira qё ta fitojë Topin e Artë, pёrcjell Kabllogrami raportimet e mediave sportive.

Dhe kjo doli tё jetё profeci. Ylli kroat i dha fund dominimit dhjetëvjeçar të Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos, pasi të hënën në Paris, ashtu siç pritej pёr kёtё vit, e fitoi Topin e Artë duke u shpallur lojtari më i mirë në botë për vitin 2018, shkruan Kabllogrami.

“Kur Zidane u emërua kryetrajner i Real Madridit, ai më thirri në zyrën e tij një ditë pas stërvitjeve dhe më shpjegoi sesi më shihte dhe çfarë priste nga unë. Ai më tha se isha lojtar i rëndësishëm për të dhe, mbi të gjitha, ai më shihte si një lojtar që mund ta fitojë Topin e Artë”, shtoi tashmё fituesi i topit tё artё pёr kёtё vit, superylli kroat, Lluka Modriq.

Nё ekipin e Zidan qё fitoi tre herё rresht Ligёn e Kampionёve, mesfushori kroat Lluka Modriq ishte njё nga lojtarёt kyq tё Real Madridit dhe ndёr mё meritorёt pёr sukseset e njёpasnjёshme tё klubit madrilen. Zidan i besoi shumё talentit dhe kreativitetit nё lojё, qё zhvillonte Modriq. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë