Moti nesër në Kosovë, me grafikën për qytetet kryesore

Nesër në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe fjolla të dobëta bore, thuhet në një komunikatë për opinion të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës /IHMK/, përcjell Kabllogrami.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të pësoj ulje, por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1 deri 5 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së. /©Kabllogrami/

06.02.2019

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Prishtinë 1 4
Pejë 1 4
Prizren 1 5
Podujevë 1 4
Ferizaj 1 4
Gjilan 1 5
Gjakovë 2 6
Mitrovicë 1 4
Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë