Moti për nesër – ditë e premte me grafikën për qytetet kryesore

Gjatë ditës së nesërme në Kosovë parashikohet do të mbajë mot kryesisht i vranët, me intervale të kohëpaskohshme të diellit, sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës /IHMK/, përcjell Kabllogrami.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -11 deri -8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius”, thuhet në njoftim e IHMK.

Gjithashtu shtohet se do të fryjë erë nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Sipas një grafike, temperaturat më të ulëta do të jenë në Ferizaj -11 deri në 2, Mitrovicë -11 deri në 2, si dhe Prishtinë -11 deri në 3.

Ndërsa si qytetet me temperaturat më të larta do të jenë Prizreni dhe Gjakova -8 deri në 4 gradë Celsius. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë