Moti sot në Kosovë

Vala e të nxehtit afrikan që tani po vjen nga Evropa perëndimore dhe fusha anticiklonike që ndodhen mbi pjesën më të madhe të kontinentit evropian janë shtrirë edhe mbi në Kosovë ku po kushtëzojnë mot të nxehtë dhe kryesisht me diell.

Edhe për sot pritet moti i nxehtë, kryesisht i kthjellët dhe me diell.

Minimalet do të luhaten nga 15 deri në 17 gradë celsius, e maksimalet nga 28 deri në 32 gradë celsius.

Do të fryj erë e lehtë verilindja 2-4m/s. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë