Shqipëria dhe Kosova ngriten më lartë në ranglistën e FIFA-s

FIFA ka publikuar renditjen e re në ranglistën botërore të kombëtareve, ku vërehet sërish një ngritje e Përfaqësueses së Kosovës.

Në ranglistën e re botërore të FIFA-s nuk ka ndryshime të theksuara në top 10 kombëtaret më të mira në botë.

Primati vazhdon të mbahet nga kombëtarja e Belgjikës, e cila tani pasohet nga Brazili e pastaj nga Franca, Anglia dhe Uruguai. Në pozitën e gjashtë gjendet Portugalia, ndërsa pas tyre vjen Kroacia, Kolumbia, Spanja dhe Argjentina, njofton Telegrafi.

Edhe Përfaqësuesja e Kosovës ka shënuar ngritje në ranglistën e re të FIFA-s. Kosova tani gjendet në vendin e 120 me 1149 pikë, ndërsa ngjitje për dy pozita ka pasur edhe Shqipëria.

Kombëtarja e Shqipërisë ishte në pozitën e 66-të, ndërsa tani renditet e 64-ta me 1362 pikë. 

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë