Shkëlqen Shaqiri: Gjunjëzon Unitedin me dy gola /Video/

Liverpooli ka fituar derbin e sotëm ndaj Manchester Unitedit falë paraqitjes së së mahnitshme të Xherdan Shaqirit, raporton Kabllogrami

Ishin pikërisht dy golat e Shaqirit në pjesën e dytë që i siguruan pikët e plota Liverpoolit nga derbi i sotëm. Mane kaloi Liverpoolin në epërsi në minutën e 24, kurse shifrat Unitedi i barazoi në minutën e 33 përmes Lingardit.

Në pjesën e dytë Liverpooli u kundërpërgjigj për mrekulli duke shënuar dy herë. Dhe ishte pikërisht Shaqiri që shënoi të dy golat, përkundër që u inkuadrua në minutën e 70. Golin e parë e shënoi 2 minuta pas inkuadrimit, gjerësa golin e dytë e shënoi në minutën e 80 të takimit.

Liverpooli merr kreun në Premierligë me 45 pikë, një më shumë se City, derisa Unitedi në vendin e gjashtë ka 26 pikë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë