Moti sot për ata që do të shkojnë, apo tashmë gjenden në Shqipëri

Gadishull i Ballkanit po ndikohet nga qendra me presion të lartë atmosferik e cila po kushtëzon territorin e Shqipërisë me mot të stabilizuar.

Moti sot do të jetë me diell përgjatë ultësirës perëndimorë, ndërsa në juglindje vranësirat do të zhvillohen duke u pasuar nga reshje shiu të izoluara.

Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 18/29°C

Zonat e ulëta 19/35°C

Zonat bregdetare 21/33°C

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë