Në La Liga Reali e Barҫa luajnë vetëm për fitore

Këtë fundjavë edhe La Liga spanjolle do të jetë aktive pasi që do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së dytë në Santander La Ligan spanjolle.

Në Santander La Liga, Reali i Madridit dhe Barcelona do të luajnë vetëm për fitore, për ta kapur Sevilla-n, që me fitoren e mbrëmshme ndaj Espanyolit, kryeson përkohësisht tabelën.

Barcelona do të mundohet ta harrojë humbjen shokuese nga Athletic Bilbao me një fitore në shtëpi ndaj Real Betisit të dielën mbrëma.

Në tri pikë llogarit edhe Real Madridi, i cili e gostit Valladolidin.

Ndërsa, Atletico Madridi do të jetë mysafir i Leganes.

Ndeshjet e Santander La Liga – Java e dytë:

E premte 20:00 Granada – Sevilla 0:1

E premte 22:00 Levante – Villarreal 2:1

E shtunë 17:00 Osasuna – Eibar

E shtunë 19:00 Real Madrid – Valladolid

E shtunë 21:00 Celta Vigo – Valencia

E shtunë 21:00 Getafe – Athletic Bilbao

E diel 17:00 Alaves – Espanyol

E diel 17:00 Mallorca – Real Sociedad

E diel 19:00 Leganes – Atletico Madrid

SSK2 E diel 21:00 Barcelona – Betis

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë