Papa Françesku pёr vizitё nё vendlindjen e Nënës Terezë

Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku, më 7 maj të vitit të ardhshëm do të vizitojë Republikën e Maqedonisë, ka bërë të ditur shërbimi i shtypit i Qeverisë së Maqedonisë, transmeton Kabllogrami

“Shenjëtaria e tij, papa Françesku duke pranuar ftesën e autoriteteve më të larta të shtetit dhe të Kishës Katolike, do të realizojë vizitë në Republikën e Maqedonisë më 7 maj të vitit 2019, me ç’rast do të vizitojë Shkupin, vendlindjen e Nënës Terezë të shenjtë”, thuhet në kumtesën e pres-shërbimit qeveritar.

Para Maqedonisë, Papa Françesku prej 5 deri më 7 maj do të qëndrojë në Bullgari, ku do t’i vizitojë qytetet Sofje dhe Rakovski. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë