Papa talent i rrotullimit të topit në gisht

Papa Françesku ka impresionuar turmën në Vatikan teksa ka zbuluar talentin e tij pёr rrotullimin e topit të futbollit në gisht.

Një grup performuesish të një cirku iu bashkuan Papës në adresimin e përgjithshëm javor.

Ata bënë disa akrobacione cirku dhe vallëzuan disa valle tё famshme, ndërsa nuk mungoi as bashkëpunimi me Papën që ngjalli shumë reagime pozitive nё audiencё. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë