Pija që largon dhjamin në bel për 4 ditë

Një super recetë për të humbur dhjamin e tepërt në zonën e barkut, është pija sekrete! Kjo pije do stimulojë trupin, duke konsumuar dhjamin dhe duke stimuluar metabolizmin pa asnjë efekt negativ.

Fillimisht duhet të evitoni ëmbëlsirat, patatinat dhe ushqimet e shpejta gjatë këtyre 4 ditëve dhe të konsumoni fruta dhe perime që përmbajnë sasi të mëdha uji.

Kjo do ndihmojë të luftoni dehidratimin dhe lodhjen.

Kjo pije është ideale për këdo që është i gatshëm të ndryshojë stilin e jetës.

Do ndihmojë në djegien e kileve të tepërta. Ndërkohë, do përmirësojë metabolizmin, kontrollon dëshirat për të ngrënë dhe do heqë toksinat dhe mbetjet e padëshiruara nga trupi juaj.

Si ta përgatisni këtë pije “magjike”:

– 1 lugë çaji rrënjë xhinxheri;

– 8 gota uji;

– 1 kastravec i freskët, me përmasa mesatare, të cilin e bëni feta-feta;

– 1 limon mesatar, gjithashtu i prerë me feta;

– 12 gjethe menteje.

Përziejini të gjithë përbërësit dhe vërini në një shishe një natë para se t’i konsumoni. Pijeni përzierjen ditën e nesërme. Thuajse të gjithë përbërësit kanë efekt diuretik natyralë dhe në këtë mënyrë, likuidet e tepërta të trupit tënd do dalin përmes urinës./oranews

©Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë