Protestë masive në mbrëmjen e sotme në Beograd për zbulimin e vrasësit të Ivanoviqit

Mijëra persona morën pjesë sot në mbrëmje në kryeqytetin serb në Beograd në një marshim në heshtje në nderim të politikanit Oliver Ivanovic, i vrarë sot një vit më parë.

”Një vit pas vrasjes së tij, nuk dimë ende autorin e vrasjes dhe personin që porositi vrasjen’’, denoncoi Branislav Trifunovic, një aktor filmi e teatri, duke ironizuar me fshehtësinë publike të vrasjes së tij, të cilën të gjithë e dinë se e vrau pushteti i Beogradit, por asgje konkrete s’ka në vënien para drejtësisë të kryesëve dhe urdhërdhënësve të këtij akti kriminal.

”Kush e vrau Oliver Ivanovic !?”, mund të lexohej në një nga pankartat gjatë parakalimit në këtë protestë të heshtur. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë