Shfletimi i Kategorisë

Rajoni

Zjarre në Athinë: Rrezikohen zonat e banuara

Zjarrfikësit grekë të hënën vunë në kontroll një zjarr të madh në pyje që kërcënonte edhe shtëpitë në periferinë e Athinës. Të paktën dy shtëpi u dogjën por nuk pati raportim për të lënduar pasi policia evakuoi shpejt zonën dhe bllokoi…

Die Welt: “Garë e re armatimi në Ballkan”

"Në Evropën Juglindore blihen armë si kurrë më parë. Tensionet midis etnive të armiqësuara po rriten", shkruan Die Welt. "Në të gjitha Rusia ndërhyn me çdo mjet, duke e shtuar potencialin e konfliktit para dyerve të BE." Garë e re e…

Rusia e Serbia destruktive, perëndimi hesht

Ambasadori rus në Beograd, Botsan Kharachenko, në një takim me ministrin e Brendshëm të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, është zotuar se Rusia do të bëjë gjithçka për të parandaluar anëtarësimin e Republikës së Kosovës në organizatat…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë