Çifti britanik fiton 115 milionë funta në lotarinë e Vitit të Ri

Një çift fatlum britanik, Frances dhe Patrick Connolly kanë fituar çmimin jackpot të Vitit të Ri të lotarisë EuroMillions, duke festuar kështu fillimin e vitit 2019 me një çmim prej 115 milionë funta qё i bie diku mbi 127 milionë euro.

Përveç fitores së jackpotit, siç transmeton KJ, 10 persona të tjerë kanë fituar nga 1 milion paund secili. Numrat fitues të EuroMillions ishin 01, 08, 11, 25, 28 dhe numrat fitues EuroMillions Lucky Star ishin 04 dhe 06.

Bëhet fjalë për çmimin e katërt më të lartë të fituar ndonjëherë në Mbretërinë e Bashkuar dhe ndjek fitimin e 76 milionë sterlinash nga një murator nga Lincolnshire muajin e kaluar.

Fitorja më e madhe në një lotari në historinë e Mbretërisë shkoi në vitin 2011 tek bashkëshortët Chris dhe Colin Weir, nga Ayrshire Verior, që fituan jackpotin prej 161 milionë sterlina në EuroMillions. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë